Evenimente Memoria în prezent

Cu Memoria în vacanță. Tabăra de istorie și fotografie. Câmpulung 2025

Ce ne-au scris părinții:

Vă mulțumim frumos Cristina, Grațiana, Oana și Cosmin 🙏 pentru amintirile create, ideile împărtășite și învățămintele transmise: poveștile „istorice” ale locurilor vizitate, „filmul creat”, alte filme vizionate, „jurnalul”, plus ajutorul menținerea ordinii și disciplinei în cameră🙈, fotbalul ⚽ și baschetul, baia în ciubăr, jocul de-a v-ați ascunselea noaptea, bezelele fripte la foc de tabără. Ai mei au vorbit foarte frumos despre fiecare în parte, și suntem recunoscători că v-au întâlnit și pt. tot ce le-ați dăruit în această tabără; nu mă refer numai la șepci și alte obiecte, cât mai ales la timpul petrecut împreună. Noi, părinții, ne-am bucurat ca ei s-au distrat, au alergat, și-au făcut noi prieteni, au stat într-o zonă mai răcoroasă 😉 și cu mai puțin timp pe ecrane. A fost diferit pentru ei, dar au învățat atâtea încât sper ca măcar 15% să rămână în mintea lor de adolescenți pe care nu îi mai impresionează prea multe. Să mai faceți, că mai venim 😄. Să existe acțiune, apă pt. bălăcit și loc de alergat + fără telefoane / tablete și… să învețe lucruri noi. Noi vă mulțumim încă odată! Vacanță frumoasă  tuturor!  (Carmen S., București 2025)

Doamne ajută! Și noi mulțumim! Andrei a fost extrem de încântat, nici nu a ajuns bine acasă că deja a zis că mai vrea în tabără ❤️🤗🙏 (Antonela A., București 2025)